GÜNCEL
Lazer tedavisi sonrası başarı oranı nedir?
Bu tedavilere bağlı hastalar daha kısa sürede günlük normal yaşamına dönebilmektedir. Tedavi sonrası çok daha az komplikasyon gelişmekte ve uzun dönem başarı oranı ise %95 gibi oldukça yüksektir.
Toplardamar tıkanıklıklarında yeni tedavi yöntemleri nelerdir?
Toplardamar tıkanmalarında (DVT) pıhtıyı ortadan kaldıran cihazlar geliştirildi. Bu yeni yöntemlere yönelik başarı oranları oldukça yüksektir. Bunlar, ultrasonik ses dalgası, mekanik ve aspirasyon gibi yöntemleri içermektedir. İlk 1 hafta içerisindeki vakalara uygulanmakla birlikte 1 aylık vakalardaki sonuçlarıda oldukça başarılıdır.
Ameliyatsız aort kapak replasmanı
Özellikle yaşlı veya çeşitli nedenlerle ameliyatın çok yüksek riskli olduğu hastalarda göğüs duvarından küçük bir kesi ile veya kasıktan gönderilen katater aracılığı ile kapak yerleştirilmektedir. Sonuçları oldukça başarılı olup, komplikasyon oranı oldukça düşüktür.
>> Tüm Haberler
 
Aort diseksiyonu tedavisi nedir?

 

TipA’nın tedavisi;, kalp yetmezliği, kalp krizi, inme, kanama ve ölümü engellemek için acil cerrahidir. Bu hastalarda her saat için %3 ölüm riski olup, cerrahi uygulanmadığı taktirde 1 hafta içerisinde hastaların %90’nı ölmektedir. Tip B’de ise ilaç tedavisi tercih edilir.